HABERLER
22.12.2017
Nilgün Çağlar: Kısacık ömründe 100 yıllık çalıştı


Başkan İbrahim Çağlar’ın vefatının öğrenilmesiyle sevenleri yaşadıkları şoku sosyal medyada ifade ederken, çeşitli kurum ve kuruluşlar da mesajlarıyla İTO camiasının acısını paylaştılar. Çağlar’ın kaybından duyulan üzüntüyü, eşi Nilgün Çağlar, “Kısacık ömründe 100 yıllık çalıştı” sözleriyle özetledi. Atılan tweet ve yapılan açıklamalardan çıkan ortak mesaj ise “Daha yapacak çok işi, ülkesi için gerçekleştirecek çok hizmeti vardı” oldu.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN NİLGÜN ÇAĞLAR’A TAZİYE TELEFONU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kalp krizi geçirerek hayata veda eden İstanbul Ticaret Odası Başkanı ve TOBB Başkan Yardımcısı İbrahim Çağlar’ın eşi Nilgün Çağlar’ı telefonla arayarak taziye dileğinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çağlar’ın vefatından derin üzüntü duyduğunu belirtti. Erdoğan, acılarını paylaştığı Çağlar ailesine ve merhumun yakınlarına başsağlığı, sabır ve metanet diledi. Çağlar’a Allah’tan rahmet dileyen Erdoğan, merhumun toplumun sevgisini kazanmış, çalışkan bir insan olduğuna dikkat çekti.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinden de, “Çok değerli insan, kıymetli dost, dava arkadaşımız İTO Başkanı Sayın İbrahim Çağlar’a Allah’tan rahmet, yakınlarına, İTO camiasına, iş dünyamıza başsağlığı diliyorum” mesajını yayınladı.

 

DEĞERLİ DOSTUM, GÜZEL İNSAN

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, twitter hesabından yayınladığı mesajda, “Kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrendiğim değerli dostum, güzel insan, İTO Başkanı İbrahim Çağlar’a Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

 

BAŞBAKAN YILDIRIM EŞİNİ ARADI

Başbakan Binali Yıldırım, vefat eden İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar’ın eşi Nilgün Çağlar’ı telefonla arayarak başsağlığı diledi. Yıldırım, telefonla görüştüğü Çağlar’a taziyelerini iletti.

 

DOSTUM ÇAĞLAR’I KAYBETTİK…

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, vefat haberiyle birlikte yayınladığı mesajında, “Dostum, TOBB Başkan Yardımcım, İTO Başkanımız İbrahim Çağlar’ı kaybettik. Üzgünüm. Allah rahmet eylesin” sözleriyle acısını dile getirdi. Hisarcıklıoğlu, daha sonra Çağlar ailesinin taziyeleri kabul ettiği İlmi Araştırmalar Merkezi’ne (İLAM) bir ziyaret gerçekleştirdi. Hisarcıklıoğlu, İLAM’da Çağlar’ın ailesi ve yakınlarıyla görüşerek, başsağlığı dileklerini iletti.

İTO’NUN KIYMETLİ BAŞKANI’NI KAYBETTİK

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Vefatını büyük üzüntüyle öğrendiğim İstanbul Ticaret Odası’nın kıymetli Başkanı İbrahim Çağlar’a Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun” mesajını yayınladı.

ANİ ÖLÜMÜ YASA BOĞDU

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, mesajında, Çağlar’ın ani ölümünün derin üzüntü yarattığını belirterek, “Partimiz kurucularından İTO Başkanı İbrahim Çağlar’a Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

DAVA ARKADAŞIMIZ, DEĞERLİ DOSTUMUZ…

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Geçirdiği kalp krizi sebebiyle hayatını kaybeden dava arkadaşımız, değerli dostumuz Çağlar’a; Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum” mesajını yayınladı.

KIYMETLİ DOSTUM, MESAİ ARKADAŞIM

İstanbul Valisi Vasip Şahin, “Kıymetli dostum, mesai arkadaşım İTO Başkanı İbrahim Çağlar’a Allah’tan rahmet, ailesine, iş dünyasına ve sevenlerine sabır diliyorum” mesajını paylaştı.

RABBİM MEKANINI CENNET EYLESİN

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, “İstanbul Ticaret Odası Başkanı, değerli insan İbrahim Çağlar’a Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Rabbim mekanını cennet eylesin” mesajıyla üzüntüsünü dile getirdi.

VEFATINI DERİN ÜZÜNTÜYLE ÖĞRENDİM

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Vefatını derin üzüntüyle öğrendiğim partimizin kurucularından, İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun” mesajını paylaştı.

AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan mesajında, “Vefatını derin üzüntüyle öğrendiğimiz partimizin kurucularından İTO Başkanı İbrahim Çağlar’a Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum” dedi.

GÜZEL İŞLER YAPTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, yayınladığı mesajda, “Ailesine başsağlığı diliyorum. Önemli bir iş adamımız. İş dünyasının başı sağ olsun. Önemli görevler, güzel işler yaptı. Bütün iş dünyasının başı sağ olsun” dedi.

İHRACAT AİLEMİZİN TEMSİLCİSİYDİ

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin resmi twitter hebasında şu mesaj yayınlandı: “İş dünyamızın ve ihracat ailemizin değerli temsilcisi İstanbul Ticaret Odası Başkanı Sayın İbrahim Çağlar’ın vefatını derin üzüntüyle karşılıyoruz. Merhum Çağlar’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyoruz.”

İŞ DÜNYASI İÇİN YAPACAĞI DAHA ÇOK ŞEY VARDI

İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, “Ülkemiz, Türkiye iş dünyası için daha yapacağı birçok şeyi olan bir iş insanını, ben ise çok değerli bir dostumu kaybettim. Çağlar’ın çok genç yaşta aramızdan ayrılması, sadece benim için değil, tüm camiamız için büyük bir acı ve kayıp. Hepimizin başı sağolsun” dedi.

HİZMET ADAMIYDI

İstanbul Ticaret Borsası Başkanı ve TOBB Başkan Yardımcısı Ali Kopuz, “İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ı kaybettik, ne kadar üzgünüm anlatamam, çok erken… Müthiş bir yardımsever, hizmet adamıydı, ruhu şadolsun, Allah rahmet eylesin” mesajını yayınladı.

MÜTEESSİRİZ…

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, “Değerli kardeşim Çağlar’ın vefat haberini aldık, müteessiriz. Mekanı cennet olsun inşallah. Merhuma Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine ve ailesine sabr-ı cemil niyaz ederim. Camiamızın başı sağolsun” dedi.

SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, “Sözün bittiği yerdeyiz” dedi. Olpak mesajında, “Değerli dostum, DEİK YK Üyemiz ve İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın vefatı hepimizi derinden üzdü. Rabbim mekanını cennet eylesin. Kendisini rahmetle anıyor, ailesine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum” diye yazdı.

AİLESİ VE İŞ DÜNYASINA SABIR DİLİYORUM

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, “MÜSİAD’ın ilk üyelerinden ve Yönetim Kurulu eski Üyemiz, İTO Yönetim Kurulu Başkanı, kıymetli dostum Çağlar’ın vefat haberini teessürle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve iş dünyasına sabırlar dilerim” açıklamasını yaptı.

Son Eklenen Haberler
Türkiye için vizyoner projelerin öncüsüydü
Sosyal hayatında da öncüydü
Çağlar döneminde üyeye yönelik hizmetler