HABERLER
19.05.2017
Milleti ebediyete taşıyacak bir gençlik hayal ediyorum.


Milleti ebediyete taşıyacak bir gençlik hayal ediyorum. “Asım’ın nesli”ne sevdalı her imanlı yürek gibi bekliyorum bu hayali. İmanını rehber bellemiş bir gençlik değil midir ki bir ülkenin en büyük zenginliği. İşte ben de hakikat yolunda yürüyen bu gençliği arzuluyorum.
 

Biliriz ki zafer inananlarındır. Biliriz ki her vuslat, rahmana biraz daha yaklaştırır insanı. Ve o sebeple vatan sevdasını namus bellemiş bir neslin aşığıyız.
 

Gençlik demek, namusunu çiğnetmemek demek. Yüreğinde yanan kor gibi ateşle kalleşin önünde duvar olup karşı durmak, “dur” diyene inat hak bildiği yolda yürümek demek. Yeri gelip öz yurdunda gurbet hasreti çeksen de, an gelip düşmanın gadrine düşsen de umudunu yitirmemektir gençlik. Şunu hiç unutmamalı ki, bütün ümitsizliklerin zehrini bir ümidin merhemi yok eder.  
 

İnsanoğlu, kısa yoldan arzularına ulaşmak ister. Ama yaşamak, çoğu zaman zor şartlara göğüs germektir. Bir koyup beş kazanmak insanın nefsine seslenir de, bir ekmeği paylaşıp yemektir asıl mesele. Diline, dinine, rengine, inancına bakıp da insan ayırmak hiç zor değil inan. Ama insan olmak zoru kolay kılmak, farklı olana seslenebilmek, ahlâkını yere düşürmeden engelleri aşmaktır.
 

Sen… Genç kardeşim. Ülkenin ümidi, yarınların aynası… Elbet bu satırlardan daha fazlasını yüreğine nakşetmişsindir. İmanını vatan sevdasıyla, cesaretini aklınla harman etmişsindir. O nedenle diyorum ki, sen bu aziz milletin en büyük umudusun. Bugüne dair kalbimizde hangi endişe bir ayrık otu gibi uzatmışsa o meşum başını, bil ki onu söküp atacak yürek sendedir, senin yüreğindedir.
 

İster ülke ekonomisine katma değer kazandıran bir girişimci, ister ekmeğinin peşinde koşan bir işçi, isterse de zihninde en derin hülyaları yaşatan bir fikir emekçisi. Her ne olursan ol ama bütün bunlardan önce geçmişin mirasını yükseğe taşıyan neslin efradı ol… Bayrağını gönderde tutmaya ant içmiş gençliğin hiç susmayacak sesi ol.  
 

Son Eklenen Haberler
Türkiye için vizyoner projelerin öncüsüydü
Sosyal hayatında da öncüydü
Çağlar döneminde üyeye yönelik hizmetler