HABERLER
05.05.2017
AK Parti kurucu üyesi İbrahim Çağlardan flaş açıklama


AK Parti Kurucu üyelerinden İbrahim Çağlar, geçmişte parti yönetiminde yer alan bazı isimlerin "partinin kurucuları arasında yer alan isimlerin hemen hemen hiçbiri şu anda Adalet ve Kalkınma Partisi'nde değildir" şeklindeki sözlerinin gerçeği yansıtmadığını belirtti

 

Çağlar yaptığı açıklamada "Yol arkadaşlığı, bir dava uğruna çıkılan yolculuğun mütemmim cüzüdür. Adalet ve Kalkınma Partisi'ni sadece siyasi kurum olmaktan öte, bir fikir ve dava hareketi yapan nokta da esasen bu hakikattir. En önemlisi de bu hareketin menzili, şahsi emellerin ya da gündelik heveslerin dışındadır.

 

Bu noktada Sayın Abdüllatif Şener'in kamuoyuna yansıyan değerlendirmelerini esefle öğrendim. Özellikle de; "partinin kurucuları arasında yer alan isimlerin hemen hemen hiçbiri şu anda Adalet ve Kalkınma Partisi'nde değildir" şeklindeki sözlerinin mesnetsiz ve gerçeği yansıtmayan ifadeler olduğu ortadadır.

 

Kurucu olarak yer almaktan onur duyduğum hareket çerçevesinde şahsen ben buradayım. Hiçbir yere gitmedim. Vazgeçen olmadım, hak bildiğim yoldan dönmedim.

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği etrafında inşa edilen Ak Parti'nin, sağlam birliktelikle, dün olduğu gibi bugün de gayret yolculuğuna devam edeceğine yürekten inanıyorum. Hiçbir yanlı ve yanlış fikir, münferiden kökleşen hiçbir ayrılık tohumu bizi bu inançtan alıkoyamayacaktır" dedi.

Son Eklenen Haberler
Türkiye için vizyoner projelerin öncüsüydü
Sosyal hayatında da öncüydü
Çağlar döneminde üyeye yönelik hizmetler