HABERLER
16.03.2017
Yeni iş fikirlerinin desteklenmesi için iki önemli imza


İTO Bilgiyi Ticarileştirme ve Araştırma Vakfı ile İstanbul Bilgiyi Ticarileştirme ve Araştırma Mekanizmalarının Kurulumu projesinin sözleşmesi, Vali Vasip Şahin ile İTO Başkanı İbrahim Çağlar tarafından imzalandı.

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) güdümlü projeleri kapsamında İstanbul’da girişimcilik ve yenilikçiliğe katkı yapacak iki yeni merkezin sözleşmesi, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar arasında imzalandı. İSTKA güdümlü proje desteği kapsamında İTO Bilgiyi Ticarileştirme ve Araştırma Vakfı ile İstanbul Bilgiyi Ticarileştirme ve Araştırma Mekanizmalarının Kurulumu projesinin sözleşmesi, İSTKA Yönetim Kurulu Başkanı da olan İstanbul Valisi Vasip Şahin ile İTO Başkanı İbrahim Çağlar tarafından imzalandı.

 

GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ

İstanbul’a yeni bir girişimcilik merkezi ve düşünce kuruluşu kazandırmayı hedefleyen proje, İstanbul’un global ölçekte, yenilikçilik ve girişimcilik potansiyelini güçlendirecek. Bilgiyi ticarileştirme faaliyetlerini yürütecek ve bu çerçevedeki bütün bileşenleri bir araya getirecek projede, İstanbul Düşünce Akademisi ile İstanbul ekonomisini dünya piyasalarıyla entegre eden, İstanbul iş çevrelerinin önceliklerini uluslararası platformlarda temsil eden, dünya kamuoyuna İstanbul ve Türkiye’deki iş ve yatırım fırsatları konusunda doğru ve hızlı bilgilendirme yapılmasını sağlayan bir mekanizma harekete geçecek.

 

İŞLETMEYE DANIŞMANLIK

İstanbul ticaretinin merkez noktası olan Eminönü’nde kurulacak olan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, topluma, sanayiye ve ticarete, bilgi ticarileşme sürecinin her bir aşamasında profesyonel hizmet sunup bunların yaygınlaşmasını sağlayacak.

Proje kapsamında ayrıca yeni iş fikirlerinin desteklenmesi, iş fikirlerinin ticarileşmeye hazır hale getirilmesi, yeni işletmelerin kurulması, bilgi ticarileştirme atölyelerinin faaliyete geçmesi, işletmelere danışmanlık ve eğitim hizmeti verilmesi hedefleniyor.

 

LIVING LAB, 7/24 HİZMETTE OLACAK

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) güdümlü proje desteği kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile İstanbul Living Lab Deneyim Merkezi güdümlü projesi için sözleşme imzaladı. Vali Vasip Şahin ile Kadir Topbaş arasında imzalanan proje, İstanbul girişimcilik ve yenilikçilik ekosistemine katkı sunmayı hedefliyor. Şişhane metro istasyonunda 11 ay sonra açılacak merkezin içerisinde; deneyim laboratuvarı, maker atölyesi, girişimciler için kuluçka merkezi bölümleri bulunacak. Bu özelliği ile de dünyada ilk ve tek olacak merkez, İstanbullu’ya 7/24 hizmet verecek. Yeni teknolojik ürün ve hizmetlerin deneyimleneceği ve geliştirileceği merkezde, kullanıcılar iş ortaklarıyla bir araya gelecek. Yaratıcı fikir sahibi bireylerin veya küçük işletmelerin kendilerini geliştirme olanağı bulacağı, her türlü yazılım, donanım, ofis, atölye, ekip ve ekipmanlarla donatılacak ortamda, yaratıcı fikir sahipleri, amatör veya profesyonel tüm kişiler, küçük veya orta ölçekli işletmeler ile fikirlerini paylaşacak.

Son Eklenen Haberler
Türkiye için vizyoner projelerin öncüsüydü
Sosyal hayatında da öncüydü
Çağlar döneminde üyeye yönelik hizmetler