HABERLER
28.11.2016
Berlinde 15 Temmuzu anlattık


Türkiye Demokrasi Platformu üyeleri, darbe girişimine karşı Türk halkının direnişini anlatmak ve Türkiye’nin ekonomisi hakkında bilgi vermek için lobi çalışmalarına Berlin'de devam etti. İTO Başkanı İbrahim Çağlar'ın da yer aldığı platform, FETÖ darbe girişimini Alman sivil toplumu ve yetkililerine anlattı.

Türkiye Demokrasi Platformu üyeleri, Almanya’daki yetkililere Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini anlatmak üzere Berlin’de temaslarda bulunuyor. Platform üyeleri, görüşmeler öncesi Almanya’daki Türk Sivil Toplum Örgütleri (STK) temsilcileriyle yemekte biraraya geldi. Yemekte 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Avrupa’daki varolan Türkiye algısı ele alındı.

Heyetin iki günlük program çerçevesinde, Başbakanlık, Federal Meclis, Dışişleri Bakanlığı ve Alman vakıf temsilcileriyle bir araya gelmesi bekleniyor.

HEYETTE KİMLER VAR?

Platformda İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, Avukat Kezban Hatemi, Avrasya Üniversitesi Rektörü Aşkın Asan, Alarko Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Alaton, eski AK Parti Batman Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Ayşe Cevahir Ersoy, Demet Sabancı, Mustafa Süzer ve gazeteci Murat Yetkin de bulundu. İTO Başkanı Çağlar, Türkiye Demokrasi Platformu’nun Berlin’deki temaslarını, “Demokrasi Platformu kapsamında Berlin’de 15 Temmuz sonrası durum değerlendirmesi ile görüşlerimizi aktarıyoruz” tweetiyle duyurdu.

Son Eklenen Haberler
Türkiye için vizyoner projelerin öncüsüydü
Sosyal hayatında da öncüydü
Çağlar döneminde üyeye yönelik hizmetler