HABERLER
04.08.2016
Türkiye için kazandık Türkiye için harcarız


İstanbulTicaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar; Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TUGEV) ve İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) yöneticileri ile birlikte Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde gerçekleştirilen Demokrasi Nöbeti’ne katıldı.

ANI DEFTERİ’NE YAZDI

Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni de ziyaret eden Çağlar, 15 Temmuz Şeref Anı Defteri’ne duygu ve düşüncelerini yazdı. Ardından Saraçhane’de halkla birlikte Demokrasi Nöbeti’nde bulunan Çağlar, tüm katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı.

DARBEYE ‘DUR’ DEDİNİZ

Çağlar, halka şöyle seslendi: “15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında ‘dur’ dediniz. Artık bizler çok rahat bir şekilde göçüp gidebiliriz. Vatan sevgisini gördünüz. Türkiyeli olmayı öğrendiniz. Allah hepinizden razı olsun.”

ÜCRETSİZ EĞİTİM MÜJDESİ

İstanbul Ticaret Odası olarak bu olaylar içerisinde şehit düşen ailelere, gazi ailelere İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde yüzde 100 burslu okuma imkanı sağladıklarını da hatırlatan Çağlar, “Evlatlarınız bizim üniversitemizi tercih etsinler. Hiçbir ücret ödemeden bizim üniversitemizde okuyacaklar” dedi.

BUGÜNLER İÇİN KAZANDIK

Çağlar, Demokrasi Nöbeti’ne katılan halka seslenirken sözlerini şöyle tamamladı: “Bizler bugünler için kazandık ve bugünler için de harcarız. Onun için sizler de rahat olun. Sizler rahat olurken bizler de rahat oluyoruz. Allah hepinizden razı olsun.”

ALÇAK GİRİŞİMİN KARŞISINDAYIZ

İbrahim Çağlar, İTO olarak bu seviyesiz, çukur insanların yapmak istediği girişime hep birlikte ‘dur’ dediklerini ve karşısında durduklarını vurguladı. Çağlar, “Şehit ve gazi ailelerinin ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki çocuklarına da aylık ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik destekte bulunacağız” müjdesini verdi.

Son Eklenen Haberler
Türkiye için vizyoner projelerin öncüsüydü
Sosyal hayatında da öncüydü
Çağlar döneminde üyeye yönelik hizmetler