HABERLER
24.08.2016
İran Başkonsolosu’ndan İTO’ya veda ziyareti


İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Mohsen Mortezaeifar, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar’ı makamında ziyaret etti.

Önümüzdeki günlerde İstanbul’daki Başkonsolosluk görevi sona erecek olan Mortezaeifar, veda ziyaretinde, 15 Temmuz darbe girişimi karşısında Türk hükümetinin ve Türk iş dünyasının yanında olduklarının altını çizdi. Başkonsolos Mortezaeifar, darbe girişimi karşısında Türk iş dünyası için dua ettiklerini de sözlerine ekledi.


İYİ BİR DOST

Başkonsolos Mortezaeifar’ın çok iyi bir dost olduğunu kaydeden İbrahim Çağlar da özellikle kendisini görmek ve yeni görevinde başarılar dilemek için İran’a ziyarette bulunacağını söyledi.

Çağlar, İran’ın başkenti Tahran’da 3-6 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenecek. IRANTEX 2016 Fuarı’na destek verdiği için de Başkonsolos Mortezaeifar’a teşekkür etti. Çağlar, Başkonsolos Mortezaeifar’a Türk iş dünyasına bugüne kadar gösterdiği hassasiyet ve sağladığı yardımlardan dolayı da teşekkür ederek, “Türkiye ve İran arasındaki ticaret hacminin artırılmasına yönelik daha fazla çalışmalar yürütelim” dedi.

Son Eklenen Haberler
Türkiye için vizyoner projelerin öncüsüydü
Sosyal hayatında da öncüydü
Çağlar döneminde üyeye yönelik hizmetler