BASIN AÇIKLAMALARI
14.01.2016
İSTANBULLU TÜCCAR TERÖRE LANET İÇİN BİR YÜREK OLDU

 

İSTANBULLU TÜCCAR TERÖRE

LANET İÇİN BİR YÜREK OLDU

 

İTO Başkanı İbrahim Çağlar:

 

- "Bu kalleşçe eylemler ancak ve ancak terörle mücadeledeki azmimize ve kararlığımıza hizmet eder."

 

- "Hangi emel, hangi hedef, hangi siyasi amaç beş aylık bir çocuğun canından daha değerli olabilir? Hangi ideal bir bebeğin saflığından daha temiz olabilir?"

 

İstanbullu 390 bin firmayı temsil eden İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyeleri, önceki gün Sultanahmet'te ve bugün Diyarbakır'da gerçekleşen alçak terör saldırılarında hayatını kaybedenleri anmak ve terörü lanetlemek üzere Sultanahmet Dikilitaş önünde bir araya geldi.

 

Meclis Başkanı Şekib Avdagiç ve İTO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar'ın da bulunduğu heyet, Dikilitaş önünde karanfil bıraktılar.

 

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, Sultanahmet'te ve Diyarbakır'da gerçekleşen alçak terör saldırılarını nefretle lanetlediklerini söyledi. Çağlar, şunları söyledi: "Diyarbakır'daki saldırıda daha henüz biri beş aylık diğeri bir yaşında iki bebek ve 5 yaşında bir çocuğumuz öldü. Hangi emel, hangi hedef, hangi siyasi amaç beş aylık bir çocuğun canından daha değerli olabilir? Hangi ideal bir bebeğin saflığından daha temiz olabilir?

 

Ülkemizi aşağıya çekmek isteyenler farklı sebepleri bahane ederek yıllardır bu oyunları sahneye koyuyor. Bu ülkeyi bileğinin gücüyle, aklıyla, cesaretiyle deviremeyenler, arkadan dolaşarak, kalleşce oyunlarla bizi zora düşürmeye çabalıyor. Buradan sesleniyorum... Teröre destek veren her kişi, kurum ya da ülke döktükleri kanın hesabını vermekten kaçamayacaklar!

 

Bir yandan hendek kazarken, diğer yandan da masum bebeklerin canına kastedenler bilmelidirler ki; bu kalleşçe eylemler ancak ve ancak terörle mücadeledeki azmimize ve kararlığımıza hizmet eder. Saldırılarda ölenleri rahmetle anıyor, yaralılara da acil şifalar diliyorum."

Son Eklenen Haberler
Türkiye için vizyoner projelerin öncüsüydü
Sosyal hayatında da öncüydü
Çağlar döneminde üyeye yönelik hizmetler